Школска 2016/2017. година

Дани Прешерна у Ковину

ОШ ''Ђура Јакшић'' и Удружење Словенаца ''Логарска долина'' из Панчева обележили су Прешернов дан и у Ковину. Наша школа је пријатељска школа са ОШ ''Ормож'' из Орможа у Словенији и ово пријатељство датира од пре 4. године када је Удружење Словенаца из Панчева основало своју подружницу у Ковину. Међународна сарадња је обострано остварена. Пре 4. године наша школа је први пут обележила Прешернов дан, културни празник Словенаца, а сада је то већ традиционално са веома садржајним програмом и све већим бројем учесника - ученика различитог узраста - рецитатори, глумци, тамбураши и као почасни гост наша бивша ученица Марија Стаменковић.
Ове године уз пригодан програм ученици школе су посетиоце водили и упознали са знаменитостима Словеније, а на крају је приказан и промо филм о лепотама Словеније.
Свим учесницима програма, ученицима и професорима који су припремили програм захваљујемо се на једночасовном уживању.
Захваљујемо се Центру за културу који нам је омогућио да у својим просторијама обележимо овај празник као и локалној самоуправи која подржава ову сарадњу.