Школска 2018/2019. година

Пријем за „Вуковце“ и најуспешније ђаке у школској 2018/19.

Под покровитељством председнице општине, у сарадњи са  Центром за културу Ковин, Одељењe за јавне службе и општу управу ОУ организовало је традиционални пријем и свечану доделу диплома за „вуковце“ и најуспешније ђаке основних и средњих школа са територије општине у школској 2018/19. години.
Обраћајући се најбољим ученицима, председница општине Сања Петровић је, између осталог, рекла: „Желим вам свима пре свега да будете здрави, да уживате у најлепшем - ђачком добу и да учите оно што волите, да упишете жељену средњу школу или факултет и да у свему томе не заборавите да нађете времена за пријатеље, за породицу, али и за заљубљивање и за све друго што најбоље пристаје једној младости и школским данима.“
Дипломе и вредне књиге председница општине уручила је вуковцима, ђацима генерације и ученицима који су освојили једно од прва три места на такмичењима покрајинског, државног-републичког нивоа, као и на интернационалним надметањима. Ове године, у школама које раде на територији општине, укупно 40 ученика завршило је основну школу са изузетним успехом и тиме заслужило диплому ,,Вук Караџић“, док је међу средњошколцима таквих шесторо. Проглашено је и 13 „ученика генерације“.
Ђаци генерације основци добили су, поред вредних књига и поклон ваучер у вредности 15.000 динара, а Савет за младе СО Ковин традиционално је наградио ђаке генерације средњих школа лаптоп рачунарима.
И ове године пригодне поклоне добили су не само ученици, већ и њихови ментори – учитељи и наставници који су их припремали за врхунска остварења.
Поклоне је добило 13 наших ученика:
  • Јасмин Ибрахим - Носилац дипломе „Вук Караџић“;  ученик генерације
  • Александра Лакићевић - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Нађа Пантелић - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Сташа Пантелић - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Нађа Пивљаковић - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Владимир Цветковић - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Николина Паунеску - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Мила Марковић - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Лана Ђерић - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Немања Ћирић - Носилац дипломе „Вук Караџић“
  • Јована Ранчић + ментор Роберт Мучи – 2. место на Републичком такмичењу из географије