Школска 2018/2019. година

IV-1 на допунском часу енглеског језика у информатичком кабинету

Наставница енглеског језика, Оља Новокмет, припремила је занимљив допунски час за ђаке IV1. Током часа, који је одржан у информатичком кабинету, ученицима се представио наставник информатике Саша Петровић. Ученици су имали прилику да наставнику поставе питања везана за предмет информатика и рачунарство.
Једно од питања ученика било је и то да ли ће на часовима информатике играти игрице. Наставник је објаснио да ученици неће играти игрице, већ ће их правити употребом Scratch програма за визуелно програмирање. Тако су ученици могли да виде програме и игрице које су правили ученици претходних генерација, што их је додатно заинтересовало за предмет.

Након упознавања са наставником информатике, наставница Оља је искористила је могућности информатичког кабинета тако да су ученици употребом интернета тј. специјализованог сајта за учење енглеског језика додатно провежбали језичке структуре које су радили на часу.

Деца су била изузетно заинтересована и желе да се овакви часови понове.