Школска 2018/2019. година

На часовима румунског језика обележен празник Марцишор

Марцишор је специфичан румунски празник који обележава долазак пролећа.

Ученици наше школе који похађају наставу румунског језика са елементима националне културе израђивали су, уз помоћ своје предметне наставнице Ане Албу Савић, током месеца марта „марцишоаре“ – мале брошеве сачињене од двеју испреплетених нити, једне црвене, друге беле боје. Сматра се да црвена боја симболизује зиму, а бела пролеће. Марцишор је симбол поновног оживљавања природе након дуге зиме и весник пролећа који се дарује драгим особама како би им донео љубав, здравље и срећу. Тај мали дар носи се као брош током месеца марта, односно док не процвета прво дрво, када се качи на његове гране.

Мотив марцишора ученици наше школе искористили су и како би њиме украсили осмомартовске честитке и на тај начин мамама, бакама и сестрама пожелели срећу и здравље.