Школска 2018/2019. година

Пут „Плаве звезде“

У четвртак 16.5.2019. у Темерину одржан је трећи дан Покрајинске смотре драмског стваралаштва за децу. Позоришна представа „Плава звезда“ у реализацији драмске секције ОШ „Ђура Јакшић“ (15 ученика и три професорке) према програму наступала у 16.00, као једна од 12 најбољих представа Војводине. Пракса је да трупе испрате цео дан такмичења, како би се разменила искуства и упознали другачији приступи раду. Имали смо запажен наступ, добили добре коментаре жирија и смернице за даљи рад. Прва три места заузели су културни центри чији су услови за рад много повољнији, како у погледу финансија, тако и у погледу струке тако да је велико признање за нашу драмску секцију да на Мајским играма наступа међу таквима. Представа „Плава звезда“ добила је награда за креативни приступ писању – додељена је ауторском тиму који чине ученици 6. разреда Јован Вујичин, Милош Гвозденовић и Страхиња Кривошић и професорка Марија Михајлов Ђорђевић, а диплому за најбоље глумачко остварење добио је ученик 6. разреда Јован Вујичин.

Сутрадан, у петак 17.5.2019. „Плава звезда“ наставила је свој пут и обележила традиционалну позоришну сарадњу ОШ „Ђура ФилиповиЋ“ из Плочице и наше школе, наступивши у плочичком Дому културе од 18.00. Ово је био први наступ пред публиком и реакције су биле врло мотивишуће за наш драмски тим. Плочичка публика имала је прилику да на тродневном „Позоришном маратону“, којим ОШ „Ђура Филиповић“ обележава свој Дан школе, погледа укупно три представе – из Плочице „Шта је писало у сценарију за Дан школе 2019.“, из Иванова „Екологијада“ и из Ковина „Плава звезда“. Директорка школе Живанка Јованов Петровић наградила је све учеснике топлим коментарима и чоколадама тако да се овонедељно позоришно искуство завршило на прикладан и сладак начин.