Школска 2020/2021. година

Екскурзија ученика 5. разреда

Екскурзија је реализована 28. 6. 2021. године, нешто касније него претходних година због пандемије. План путовања подразумевао је посету Ковачици, Идвору, Царској бари, Зрењанину и Српској Црњи. Ученици су у Ковачици посетили галерију „Бабка”, где су се упознали са ликовном стваралаштвом аматерских уметника из овог места. У Идвору су погледали кратак филм о животу Михајла Пупина, те су постали свесни његовог значаја за науку, не само код нас, већ и у свету. Посебно је занимљиво било чути причу о дипломатским активностима овог научника, колико је урадио за проширење граница наше земље после Првог светског рата, као и причу о томе како су му безазлене дечје игре у његовом селу биле инспирација за врло значајне проналаске. Флору и фауну Царске баре упознали смо возећи се бродићем. Иако је тог дана било врло топло, на бродићу је било пријатно, па се може рећи да су петаци овде највише уживали. Уследила је посета Зрењанину, ручак и обилазак Народног музеја, који нас је одушевио богатством својих експоната. Родну кућу Ђуре Јакшића, песника по ком је наша школа добила име, видели смо у Српској Црњи, као и градску цркву. Посебну пажњу су привукли мурали посвећени Ђури Јакшићу и  његовом најпознатијем сликарском делу „Девојка у плавом”. Упркос високим температурама тог дана, екскурзија је протекла у лепом расположењу, свима је пријало путовање и дружење, а петаци су својим понашањем на екскурзији представили нашу школу у најбољем светлу.