Школска 2021/2022. година

УГЛЕДНИ ЧАС : ДУШАН  РАДОВИЋ “ КАПЕТАН ЏОН ПИПЛФОКС  „

Различитим активностима  ове године се обележава 100 година од рођења Душана Радовића-овом великом јубилеју прикључили смо се и ми . Ученицима 5/1 и 5/2 у оквиру редовне наставе и пројектног задатка одржан је угледни час . Ученици су познату радио-драму „ Капетан Џон Пиплфокс „ написану 1953.год . оживели кроз луткарску представу , у изради су користили различите материјале и технике , приказан је оригинални плакат представе која се изводи у  Малом позоришту “  Душко Радовић“  у Београду , и креативан пано са најважнијим појмовима које ученици треба да савладају на часу . Угледном часу су присуствовали и ученици других одељења , неколико наставника и педагог .

Уз песму „Лепојке из Хаване „ хорски смо завршили час и закључили да је уместо силе боље бити домишљат и проблемима приступати ненасилно .

Радовић је писао и афоризме –многи га памте баш по њима . Издвајам неке :

• ПОСЛЕДЊИ ЈЕ ДАН ДРУГЕ ШКОЛСКЕ НЕДЕЉЕ.ЂАЦИ ЈОШ НИСУ СТИГЛИ ДА НЕ УЧЕ , НИСУ ИМАЛИ ДОВОЉНО ВРЕМЕНА .
  • МАМЕ , РАЂАЈТЕ ДЕЦИ СЕСТРЕ ! СЕСТРЕ ПОСТАЈУ ТЕТКЕ , А ТЕТКЕ СУ НАЈЛЕПШИ ДАР СВАКОМ ДЕТИЊСТВУ .
  • РОДИТЕЉИ ЖЕНСКЕ ДЕЦЕ ТЕШКО СЕ РЕШАВАЈУ ДА ИХ ПУСТЕ САМЕ НА ДОЧЕК НОВЕ ГОДИНЕ . РОДИТЕЉИ МУШКЕ ДЕЦЕ СМАТРАЈУ ДА ТО НИЈЕ ФЕР СА ЊИХОВЕ СТРАНЕ .
  • МНОГА ДЕЦА БИ ЛАКО ПОПРАВИЛА ОЦЕНЕ , АЛИ НЕ МОГУ ДА ПОПРАВЕ УТИСАК .

ТРЕБАЛО БИ ДА ПОСТОЈИ ПОСЕБНА ОЦЕНА , САМО ЗА УТИСАК .

ТАДА БИ , УМЕСТО ДВЕ ИЛИ ТРИ , ИМАЛИ САМО ЈЕДНУ СЛАБУ ОЦЕНУ .

• ПРОСВЕТНИ РАДНИЦИ МАЊЕ ЖИВЕ ОД СВОГ ЗНАЊА , А ВИШЕ ОД ЂАЧКОГ НЕЗНАЊА .

Маша Вулетић