РАДНА/НАСТАВНА СУБОТА ( НАДОКНАДА ЧАСОВА) , 6.10.2018.

АКТИВНОСТИ УЧЕНИКА НИЖИХ РАЗРЕДА

*СКУП СВИХ УЧЕНИКА ИСПРЕД ШКОЛЕ У 9 И 30

*ПОВРАТАК ОКО 12 ЧАСОВА ИСПРЕД ДОМА КУЛТУРЕ

ПРВИ РАЗРЕД

*ОБИЛАЗАК ГРАДА (УЧЕЊЕ О САОБРАЋАЈУ, СЕМАФОР,   САОБРАЋАЈНИ ЗНАЦИ, КРЕТАЊЕ УЛИЦОМ...)

*ОДЛАЗАК ДО ПРАВОСЛАВНЕ СРПСКЕ ЦРКВЕ

*ПАРК КОД ЗМАЈЕВЕ ШКОЛЕ- ГОВОРНА ВЕЖБА-ПРОМЕНЕ У ПРИРОДИ, ПОНАШАЊЕ И ОДНОС ПРЕМА ПРИРОДИ, ОРИЈЕНТАЦИЈА У ПРОСТОРУ-ЛЕВО, ДЕСНО, ИСПРЕД, ИЗА, ГОРЕ, ДОЛЕ; ТРЧАЊЕ-КО ЋЕ ПРЕ...КО ЈЕ БРЖИ...

*ЦРТАЊЕ ИНТЕРЕСАНТНОГ ДЕЛА ПАРКА

ДРУГИ РАЗРЕД

*ОДЛАЗАК ДО ПАРКА КОД ЗМАЈЕВЕ ШКОЛЕ, СИЛАЗАК ДО СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ (ПОСМАТРАЊЕ ПРОМЕНА У ПРИРОДИ-ГОВОРНА ВЕЖБА „ЈЕСЕН У МОМ КРАЈУ“-СРПСКИ ЈЕЗИК, ВЕРОНАУКА)

*ОДЛАЗАК НА СТАРИ ГРАД (ПОНАВЉАЊЕ ОБЛИКА РЕЉЕФА И ОРИЈЕНТАЦИЈЕ У ПРОСТОРУ-СВЕТ ОКО НАС, ЦРТАМО ОНО ШТО ВИДИМО-ЛИКОВНА КУЛТУРА)

*ДУНАВАЦ (СПОРТСКЕ ИГРЕ, ТРЧАЊЕ- ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ,СЛОБОДНЕ АКТИВНОСТИ)

ПЕВАМО ПЕСМЕ КОЈЕ ЗНАМО-МУЗИЧКА КУЛТУРА;

*ДОМ КУЛТУРЕ (ПОНОВИТИ БРОЈЕВЕ ДО 100, ПАРНЕ И НЕПАРНЕ, КОРИСТЕЋИ КУЋНЕ БРОЈЕВЕ-МАТЕМАТИКА; КАКО СЕ ПОНАШАМО НА ЈАВНИМ МЕСТИМА-ЧОС)

ТРЕЋИ И ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

*ЗАЈЕДНИЧКИ ОДЛАЗАК ДО ЦЕНТРА ГРАДА, СПУШТАМО СЕ У СУРДУК, ИДЕМО ДО ПРАВОСЛАВНЕ СРПСКЕ ЦРКВЕ (ВЕРОНАУКА)

НАЗИВИ УЛИЦА КРОЗ КОЈЕ СМО ПРОШЛИ, КАКО СЕ ПРАВИЛНО ПИШУ-СРПСКИ ЈЕЗИК, ПОНАВЉАЊЕ;

КАКО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ КАЖЕ: ЦЕНТАР ГРАДА, ФОНТАНА, ПРОДАВНИЦА, АПОТЕКА...ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК;

КАДА ДОЂЕМО ДО НЕКОГ ПЛАЦА, ОД ОКА ИЛИ КОРАЦИМА ПРЕМЕРИТИ ДУЖИНУ И ШИРИНУ ПЛАЦА И ИЗРАЗИТИ ТО КРОЗ КВАДРАТНЕ МЕТРЕ И АРЕ...МАТЕМАТИКА;

*ДУНАВАЦ (ТРЧАЊЕ-ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ, ЗАТИМ ОБИЛАЗАК МАКЕТЕ ДУНАВА, ПРИМЕНА ОРИЈЕНТАЦИЈЕ У ПРОСТОРУ, РЕЉЕФА, ПРЕПОЗНАТИ ТРИ ВРСТЕ БИЉАКА, САКУПИТИ НЕКОЛИКО ЗА ХЕРБАРИЈУМ-ПРИРОДА И ДРУШТВО, ЧУВАРИ ПРИРОДЕ)

ЦРТАМО ИНТЕРЕСАНТНИ ДЕО ПРИРОДЕ-ЛИКОВНА КУЛТУРА;