Словеначки дан – четвртак

У холу школе представљени су панои са културноисторијским знаменитостима и лепотама Словеније. Гости на трибини у библиотеци били су професорка енглеског језика Даница Анђелков, која је Словенка по пореклу,и Саша Лукић, члан Подружнице удружења Словенаца. На трибини је одржана презентација ученика септембарској посети Словенији. То је отворило многе теме за дискусије - упоређивање школства (предности и мане два различита система), менталитета, навика, традиције... Професорка Даница Анђелков говорила је присутнима о свом пореклу и пословним почецима, те је разговор имао и лични и емотивни тон. Са разгласа је словеначка музика улепшавала одморе, а мелодија полке је поједине навела и на играње.

онедељни посао и сви ученици су добили задатак да од датих речи саставе ауторске приче.