Архива чланака

Dva petka, dve posete

Učenici V razreda u petak 23. X 2015. sa svojim odeljenjskim starešinama posetili su izložbu III Bijenale likovnih i primenjenih umetnosti u Centru za kulturu u Kovinu. Nakon pregledanja izloženih slika, kustos galerije je učenicima ispričao ukratko o stvraocima i samim radovima. Učenici su galeriju napustili sa lepim utiscima koje će u zadacima iz srpskog jezika obrazložiti.

Sledeći petak 30. X 2015. bio je rezervisan za posetu Sajmu knjiga u Beogradu. Učenici viših razreda su sa nastavnicama srpskog jezika i bibliotekarkom u podne krenuli ka Beogradu. Dva popunjena autobusa i kombi govore o zainteresovanosti za ovaj događaj. Oko 17h, sa rukama punim kupljenih knjiga, krenuli smo nazad. Povratak je prošao u razmeni i pokazivanju noviteta, a oni veseliji su i zapevali. Doživljaje pamtimo do sledeće godine kada će ih zameniti novi.

{morfeo 335}