Архива чланака

Proba male mature 24. i 25. aprila

Učenici osmog razreda polagaće probni završni ispit 24. i 25. aprila, a u svakom od tri testa biće po 20 zadataka. Osmaci će rešavati kombinovani test 24. aprila, sa početkom u 12 sati, dok će sutradan od 9 časova polagati test iz maternjeg jezika, a potom iz matematike u 11 i 30, rečeno je u Ministarstvu prosvete.

prmat15Neće biti dodatnih termina za polaganje male mature, jer se ovi datumi ne poklapaju sa takmičenjima i smotrama učenika osnovnih škola. Zvanični termini polaganja završnog ispita i kalendar upisnih aktivnosti biće uskoro utvrđeni, a konkurs za upis u srednje škole Ministarstvo će objaviti početkom maja.

Iz Ministarstva prosvete zasad nema najava da će štrajk dela prosvetnih radnika, koji traje od 17. novembra, na bilo koji način uticati na održavanje završnog ispita.