Резултати општинских такмичења за школску 2016/2017.

У овој школској години ученици Основне школе „Ђура Јакшић“ у сарадњи са својим наставницима постигли су изузетне резултате на општинским такмичењима. Заслужене честитке упућујемо свима. Представљамо вам резултате по предметима:

ФИЗИКА

6. разред - 2. место Лана Ђерић

8. разред - 2. место Исидора Качина

БИОЛОГИЈА

8. разред - 2. место Катарина Стевуљевић, али је 1. по броју бодова у 8. разреду у целој општини Ковин и директно се пласирала на окружно такмичење ; Ева Веселиновић освојила је диплому за 3. место.

6. разред - Владимир Цветковић освојио је диплому за 2. место, али је 1. по броју бодова у 6. разреду у целој општини Ковин и директно се пласирао на окружно такмичење; Јасмин Ибрахим освојила је диплому за 2. место; Мила Марковић освојила је диплому за 3. место.

5. разред - Андреј Ћулибрк освојио је диплому за 1. место са 99 од максималних 100 бодова, по броју бодова је 1. и у 5. разреду и у пласману од 5 - 8. у целој општини Ковин и директно се пласирао на окружно такмичење; Јелена Шалипур освојила је диплому за 1. место и директно се пласирала на окружно такмичење; Милица Максимовић освојила је диплому за 2. место и директно се пласирала на окружно такмичење; Ивона Јевтовић освојила је диплому за 2.

ИСТОРИЈА

6. разред – Александра Лакићевић освојила је 1. место.

7. разред – Анђела Аранђеловић освојила је 2. место.

8. разред – Ана Шогор и Марко Млинар освојили су 1. место; Анђела Ранковић, Жељко Пурковић и Јелена миленковић освојили су 3. место.

МАТЕМАТИКА

3. разред – Тадија Поповић освојио је 1. место; Нађа Пријовић освојила је 2. место; Барбара Будимлић и Стефан Богдановић освојили су 3. место.

4. разред – Тијана Шогор освојила је 1. место; Невена Радић освојила је 2. место; Дуња Ковачевић освојила је 3. место.

5. разред – Дамјан Филиповић освојио је

6. разред – Лана Ђерић освојила је 1. место.

8. разред – Исидора Качина освојила је 1. место.

ХЕМИЈА

8. разред – Исидора Качина освојила је 2. место; Катарина Стевуљевић освојила је 3. место.

СРПСКИ ЈЕЗИК

5. разред – Ивона Јевтовић и Андреј Ћулибрка освојили су 2. место.

6. разред – Николина Паунеску освојила је 1. место.

8. разред – Викторија Думбеловић освојила је 2. место.

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Због нерегуларности при организацији општинског такмичења, сви учесници су директно пласирани на окружно такмичење. Жељко Пурковић и Стефан Влаисављевић из 8. разреда ће се такмичити.

ГЕОГРАФИЈА

8. разред – Исидора Качина освојила је 2. место; Матија Милетић освојио је 3. место.

ОПШТИНСКА СМОТРА РЕЦИТАТОРА

На зонски ниво смотре пласирали су се:

2. разред – Сара Максимовић

5. разред – Андреј Ћулибрк

6. разред – Никола Петровић

8. разред – Матија Вукић

Ивона Јевтовић и Јелена Миленковић добиле су похвалнице.

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

Фудбалска екипа наше школе победила је екипу ОШ „Јован Јовановић Змај“ на општинском нивоу. На окружном су изгубили од Вршчана.