AKCIJA – NE MOŽEŠ DA ZNAŠ AKO SE NE TESTIRAŠ

Svetki dan borbe protiv side u Osnovnoj školi "Đura Jakšić" obeležen je edukativnom i promotivnom akcijom koju je pomogla Omladina JAZAS-a slanjem raznovrsnog promotivnog materijala. Akcija je upotpunjena delјenjem ovog materijala učenicima sedmog i osmog razreda i prigodnim predavanjima o polno prenosivim bolestima i načinima prevencije, gledanjem filmova koji su naprvili učenici škole i filmova Omladine JAZAS-a. Važni zaklјučci akcije odnose se na činjenicu da se više ne može govoriti o rizičnim grupama, već o rizičnom ponašanju, zbog čega je vrlo važno u sve oblike edukacije i prevencije u vezi sa ovim uklјučiti starije kako bi se mladi, kao najosetlјivija grupa, zaštitili od ovih bolesti.

{morfeo 256}