Епске народне песме уз портрете српских краљева и краљица

У Центру за културу је у току изложбена поставка „Портрети српских краљева и краљица „аутора Андреја Дрежњака. Изложба ће трајати до 8. марта. Поставка обухвата слике и цртеже уз које су дати пропратни текстови са историјским подацима из живота осликаних владарских парова Мрњавчевићи , Хребељановићи , Немањићи и Котроманићи.

Портрети су веома изражајни,пажњу привлачи одевање краљева и краљица-одоре, круне, накит, украси...

Ученици 7. разреда имали су час обнављања градива епских песама у овом лепом амбијенту. Уз портрете били су мотивисани да активно учествују и присете се народних епских песама,јунака,њихових подвига. Издвајају се портрети цара Лазара и царице Милице,Марка Краљевића,Милоша Војиновића. Ученици имају и пројектни задатак - Мој омиљени епски јунак или јунакиња.

Маша Вулетић