Школска 2016/2017. година

„Ђурини“ најуспешнији ученици

Мај месец се завршава и ту се подвлачи црта наших успеха на такмичењима остварених захваљујући раду и залагањима у школској 2016/2017. години. На сајту је детаљан извештај са општинских такмичења, а и на окружном нивоу се тај успех показао стабилним. У петом разреду највише се истакао Андреј Ћулибрк, који је учествовао у Покрајинској смотри рецитатора, освојио убедљиво прво место из српског језика и биологије. Петакиње Јелена Шалипур и Милица Максимовић и шестак Владимир Цветковић такође су бриљирали на биологији као најбољи у Округу. Запажени на окружном такмичењу „Шта знаш о саобраћају“ били су наши ученици петог разреда Урош Манојловић, Марија Шогор и Јелена Шалипур и седмак Страхиња Ђорђевић. Осмим разредима отвара се прилика да се пласирају и на републички ниво такмичења и ученици Марко Млинар, Ана Шогор и Жељко Пурковић су то искористили у оквиру наставе историје. Врсна географичарка Исидора Качина представљала је Ђурину школу на републичком такмичењу из географије у Шапцу. Наша драмска секција, коју чине ученици шестог, седмог и осмог разреда, је са својом представом „Велкам, Лиз“ учествовала у Покрајинској смотри драмског стваралаштва као једна од 13 најбољих представа Војводине, а Ева Веселиновић и Никола Митић том приликом добили су награде за најбоље глумце. У литерарним конкурсима истакли су се осмаци Матија Милетић и Јелена Миленковић као добитници првих награда конкурса Градске библиотеке, на ком је похваљен и ученик 5. разреда Марко Аћимовић, и петаци Јелена Шалипур и Андреј Ћулибрк 2. и 3. место на конкурсу „Крв живот значи“ . Када се погледа листа имена која су у овом тексту, иза којих стоје имена наставника и подршка родитеља, другара и школе, заиста постоје разлози за осећај поноса. Честитке свима, и нека и наредне године буду барем једнако успешне, ако не и успешније.