Школска 2018/2019. година

Додела награда са литерарног конкурса

Поводома Дана библиотеке "Вук Караџић" Ковин, расписан је литерарни конкурс у циљу популарисања књига и читања.

На конкурс је пристигло укупно 130 радова. Жири је радио у следећем саставу:

- Маша Вулетић, проф.српског језика и књижевности, ОШ "Ђура Јакшић" Ковин

- Душан Симић, проф.српског језика и књижевности, ОШ "Бора Радић" Баваниште

- Маја Анчуљ, дипломирани библиотекар, Библиотека "Вук Караџић" Ковин

- Весељка Јовановић, дипломирани библиотекар и компаративиста, Библиотека "Вука Караџић" Ковин

- Драгана Милетић, проф.разредне наставе, ОШ "Десанка Максимовић" Ковин

- Марија Поповић, проф.разредне наставе, ОШ "Ђура Јакшић" Ковин

Награђени ученици наше школе су:

1. награда, Стефана Стевановић, ученица четвртог разреда, за рад на тему "У страху су велике очи" (учитељица Весна Анђелков)

3. награда, Милица Немет, пети разред, за рад на тему "Тамо бих волела да живим" (наставница Маша Вулетић)

Похваљени су следећи ученици:

- Милош Новаков, осми разред, за рад на тему "Мој херој" (наставница Маша Вулетић)

- Филип Живанов, пети разред, за рад на тему "Мој херој" (наставница Маша Вулетић)

- Диана Алијевић, пети разред, за рад на тему "Како мирише његова коса" (наставница Маша Вулетић)

Изложба награђених и похваљених радова је отворена у холу  градске библиотеке.

Додели награда и похвала, присуствовали су ученици четвртог разреда са учитељицом Весном Анђелков.

Честитамо награђеним и похваљеним ученицима и њиховим наставницама.