Школска 2018/2019. година

Удружење „Умем боље“ са осмацима у борби против наркоманије

Нашу школу је посетла Ивана Матејић, оснивач и водитељ Центра за пружање подршке породици „Умем боље“ из Гаја и заједно са осмацима одрадила радионицу под називом „Од игре до зависности“.

Сва три одељења осмака су имала прилику да се кроз презентацију, причу и самосталан рад упознају са опасностима и последицама коришћења дроге.
Радионице су биле врло занимљиве и поучне, јер су ученици радили у групама, сами истраживали и презентовали открића до којих су дошли.

Најинтересантнији, али и најпоучнији део ове радионице је био када су ученици имали прилику да пробају „Пијане наочаре“ које су симулирају опасне факторе који утичу на психомоторне способности човека: алкохолисаност, умор, поспаност и дејство наркотика.

Ово је била једна од веома значајних посета нашој школи, јер будући срењошколци полако шире своја крила и све се више удаљују од породичног гнезда, а ми смо ти, који морамо да их упутимо, упозоримо и саветујемо.