Школска 2019/2020. година

Дечја недеља: Давно заборављене дечје игре

Дечја недеља почела је тако што су најмлађи ученици наше школе на часу физичког васпитања оживели давно заборављене дечје игре.

Прва заборављена а врло занимљива игра била је трка у џаковима, ученици у овој игри показали су спретност и брзину, веома су се забавили и на крају прва три места су награђена, али награђени су и сви ученици који су учествовали у игри.

Друга ништа мање занимљива игра била је трка са кашиком и кромпиром у руци, и у овој игри ученици су показали спретност, такође и овој игри су награђени ученици који су учествовали.

Циљ ових старих дечијих игара је враћање деце природи, дружењу, социјализацији, бољој комуникацији међу децом, бољој моторици, физичкој активности, а све то заједно доприноси развој деце.

У току дана ученици I1 и I2 цртали су кредама испред школе и тако показали сву своју креативност.
Учитељице I1 и I2: Анђелков Весна и Николић Бранкица