Школска 2021/2022. година

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Општинско такмичење из српског језика одржано је 26.2.2022. у нашој школи. Наставници и ученици окупили су се око 09.30 како би у 10.00 почело тестирање. Након сат и по времена оформљене комисије прегледала су тестове и рангирале ученике по освојеним бодовима. Након тога уприличена је додела диплома најбољим такмичарима, похвалница свим учесницима и захвалница наставницима који су децу довели на такмичење. Ученике наше школе припремале су наставнице Маша Вулетић, Данијела Станковић Ћулибрк и Марија Михајлов Ђорђевић. Организацијом такмичења као домаћини руководили су директор школе Саша Петровић и наставница српског језика Маша Вулетић, у сарадњи са осталим члановима колектива наставног и ненаставног особља.

Резултати за ОШ "Ђура Јакшић":

5. разред - Милица Петковић 2. место

6. разред - Владимир Лакићевић, Душан Гвозденовић и Матеја Мариновић 3. место

7. разред - Катарина Радивој 3. место

Ученици 5, 6. и 7. разреда пласирали су се на окружни ниво такмичења, те су пред њима дани додатне наставе.

Марија Михајлов Ђорђевић