Школска 2021/2022. година

Дан матерњег језика 2023. (презентација наставнице Марије Михајлов Ђопрђевић)

У уторак 21.2.2023. Дан матерњег језика обележили смо трибином са истоименом темом на часовима у школи и у Библиотеци „Вук Караџић“ у Ковину.

Ученицима 6. и 7. разреда наставница српског језика Марија Михајлов Ђорђевић представила је презентацију која почиње са околностима настанка Дана матерњег језика, на шта се надовезује историја развоја и уобличавања српског језика, а завршетак се базира на ономе где смо данас по том питању и на који начин појединачно доприносимо очувању језичког култа. У овиру предавања урађена је и кратка радионица са задацима која је дала прилику присутнима да се самооцене у погледу познавања савремених правописних тенденција.

Правилно писање и говорење је у сваком случају најмање што од себе можемо пружити свом језичком идентитету, а када притом не занемаримо ни квалитет садржаја реченог, на правом смо путу да се њиме поносимо. Свакодневно читање, промишљање и записивање спадају у рутине које проверено помажу у исправној комуникацији са окружењем и самим собом.

Дан матерњег језика 2023 1

Преузми презентацију