Школска 2021/2022. година

Дружење са Дејаном Алексићем

У четвртак 27.4.2023. у Библиотеци "Вук Караџић" ученици наше школе имали су прилику да се упознају са писцем Дејаном Алексићем. Његов роман "Ципела на крају света" последњих година уврштен је у обавезну лектиру за седми разред, па су седмаци, који су га недавно обрађивали на часовима српског језика, били први избор за учешће у овој активности. Подршка су им биле ученица шестог разреда, која је такође прочитала роман, и наставница, са којом су обраду прошли.
Писац је сат и по времена држао пажњу присутних причајући занимљивости о свом раду и читајући одломке својих сјајних дела. При презентовању књижевних садржаја у интеракцију је позивао и ученике, што је овај сусрет учинило посебно динамичним и забавним.