Школска 2023/2024. година

Окружно такмичење из српског језика 2024.

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 6.4.2024. у ОШ „Стевица Јовановић“ у Панчеву. Ученици наше школе показали су изузетно знање и остварили сјајне резултате.

У шестом разреду 3. место освојила је Марија Цветковић, 2. место припало је Растку Ћулибрку, а 1. освојио је Лука Богдановић.

Ученица седмог разреда Милица Петковић добила је диплому за 3. место према броју бодова, али је међу ученицима који имају најбоље урађен тест у округу. Због тежине задатака, тестови за 7. разред послати су на ревизију одмах након такмичења, што може довести до спуштања прага пролазности на републички ниво такмичења и омогућити Милици учешће у њему.

Поред поменутих ученика, похваљујемо и Јану Михајловић из 5. разреда, која је добро урадила тест, али није носилац дипломе.

Поред добрих резултата, бенефит овог сусрета огледа се свакако у упознавању и дружењу међу ученицима и наставницима нашег округа, размени искустава и мишљења у вези са предметом који нас је окупио и другим животним питањима.

ЈНА 34, 26220 Ковин

013/741-081