У уторак 27.1.2026. у ОШ "Ђура Јакшић" прослављена је школска слава Свети Сава.
Програм је започела директорка школе Јелена Дивнић поздравним говором и доделом Светосавских награда и сребрњака са ликом Светог Саве ученицима завршних разреда првог и другог циклуса који су се својим успехом у учењу и владању, учешћем у ваннаставним активностима и примереним односом према окружењу истакли у најбољем светлу.
Носиоци награда за 4. разред су ученици Марко Томашић из 4/1,одељења учитељице Хермине Ђукић и Стефан Поповић из 4/2, одељења учитељице Снежане Корак.
Награђени ученици осмог разреда су Марија Цветковић (8/1, одељењски старешина Ана Ритопечки), Растко Ћулибрк (8/2, одељењски старешина Братислав Новокмет) и Лука Богдановић (8/3, одељењски старешина Данијела Станковић Ћулибрк).
После заслужених аплауза награђеним ученицима пригодни програм започет је Светосавском химном. Уследио је рецитал о животу и раду Светог Саве и хорско певање. Врло леп и примерен програм припремили су овогодишњи домаћини - четвртаци са својим учитељицама Хермином Ђукић и Снежаном Корак и хор млађих разреда, који је припремала учитељица Јелена Јовановић и хор старијих разреда у пратњи музичких солиста, који је припремала наставница музичке културе Снежана Качина.
Програм је завршио свештеник и вероучитељ Душан Васић службом и резањем славског колача са присутним ученицима, после чега је уследила подела переца.
Захваљујемо се свим ученицима, родитељима, пријатељима школе, нашим некадашњим и садашњим школе што су својим присуством увеличали овај важан дан.
Изабери школску годину
Најновије
-
Наши најбољи!
24. јун 2026.
-
Еколошки датуми у нашој школи
15. јун 2026.
-
ЗАВРШНИ ИСПИТ 2026.
14. јун 2026.
-
"Слободно место" за крај
10. јун 2026.













































