Школска 2025/2026. година

Обележавање Светог Саве 2026.

У уторак 27.1.2026. у ОШ "Ђура Јакшић" прослављена је школска слава Свети Сава.

Програм је започела директорка школе Јелена Дивнић поздравним говором и доделом Светосавских награда и сребрњака са ликом Светог Саве ученицима завршних разреда првог и другог циклуса који су се својим успехом у учењу и владању, учешћем у ваннаставним активностима и примереним односом према окружењу истакли у најбољем светлу.

Носиоци награда за 4. разред су ученици Марко Томашић из 4/1,одељења учитељице Хермине Ђукић и Стефан Поповић из 4/2, одељења учитељице Снежане Корак.

Награђени ученици осмог разреда су Марија Цветковић (8/1, одељењски старешина Ана Ритопечки), Растко Ћулибрк (8/2, одељењски старешина Братислав Новокмет) и Лука Богдановић (8/3, одељењски старешина Данијела Станковић Ћулибрк).

После заслужених аплауза награђеним ученицима пригодни програм започет је Светосавском химном. Уследио је рецитал о животу и раду Светог Саве и хорско певање. Врло леп и примерен програм припремили су овогодишњи домаћини - четвртаци са својим учитељицама Хермином Ђукић и Снежаном Корак и хор млађих разреда, који је припремала учитељица Јелена Јовановић и хор старијих разреда у пратњи музичких солиста, који је припремала наставница музичке културе Снежана Качина.

Програм је завршио свештеник и вероучитељ Душан Васић службом и резањем славског  колача са присутним ученицима, после чега је уследила подела переца.

Захваљујемо се свим ученицима, родитељима, пријатељима школе, нашим некадашњим и садашњим школе што су својим присуством увеличали овај важан дан.

Пратите нас

Е-пошта

uprava@os-djurajaksic.edu.rs