Школска 2025/2026. година

Екскурзија 6. разреда

Ученици сва три одељења 6. разреда су 4. и 5. јун провели на екскурзији са својим одељењским старешинама: Ивом Павловић, Мајом Обрадовић Вукосављевић и Маријаном Илић Виријевић. Овом приликом посетили су Текериш и спомен костурницу, манастир Троношу, Тршић и родну кућу Вука Караџића. Бања Ковиљача је била последње одредиште пред одлазак у Ваљево, где су у хотелу Омницентар имали организовану журку, оброке и ноћење. У петак су обишли Ваљево (Тешњар, Народни музеј и Муселимов конак), а у повратку и Бранковину – гроб и спомен кућу Десанке Максимовић, вајат Ненадовића и Протину школу, где су могли на тренутак бити ђаци школе у 19. веку.

Наши ученици су били похваљени не само од стране својих одељењских старешина, возача, водича и лекара који су ову екскурзију провели са њима, већ и од стране свих предавача и људи који су их угостили у ова два дана.

Маја Обрадовић Вукосављевић

Пратите нас

Е-пошта

uprava@os-djurajaksic.edu.rs