Архива чланака

Ugledni čas "Dokumentarni filmovi učenika na temu iz biologije" - korelacija informatike i biologije

20, 21. i 22. aprila u našoj školi održani su ugledni časovi „Dokumentarni filmovi učenika na temu iz biologije“ u režiji učenika 7. razreda.

Ovaj projekat realizovali su Saša Petrović, nastavnik informatike i Maja Obradović, nastavnica biologije.

Zadatak učenika bio je da iskoriste znanje stečeno na časovima informatike i biologije kako bi kreirali dokumentarni film na temu iz biologije.
Učenici su svoje radove realizovali u okviru svoje grupe, a njihov rad je podrazumevao:
* Pretraživanje sadržaja na Internetu: (tekst, slike, video, audio)
* Upotrebu digitalne opreme radi snimanja video klipova i glasa (naracije)
* Upotrebu različitih softverskih alata

Za pobedničk rad proglašen je dokumentarni film "Biljni i životinjski svet pustinja" koji su kreirale učenice 7-2 odeljenja: Viktorija Dumbelović, Ana Šogor i Anja Pešić.

Čestitamo našim učenicima na uspešnoj realizaciji ovako zahtevnog projekta.

Saša Petrović, nastavnik informatike