Школска 2020/2021. година

Традиционално међународно такмичење у писању есеја „Goi Peace Foundation“

Амбасада РС у Токију у сарадњи са  МПНТР проследиле су школама допис у вези овог престижног такмичења на коме  ове године наша школа  први пут учествује. Наша представница је Лара Зарија ученица 8-2 разреда, која се такмичи у категорији деце до 14 година. Овогодишња тема такмичења „Goi Peace Fondation“ је „What is life?“ (Шта је живот?). Tакмичење је активност у оквиру Унеско програма ESD for 2030 (Образовање за одрживи развој), а подржавају га и Национална комисија Јапана за Унеско, Министарство образовања, културе, спорта, науке и технологије, Савез приватних виших школа Јапана, Управа за образовање метрополе Токија, медијски јавни сервис NHK и медијска организација Никеи. Резултати такмичења биће објављени 31. октобра на званичној интернет страници фондације www.goipeace.or.jp oве године. Прва три награђена добитника биће позвана да учествују  на виртуелном сусрету добитника, а повеље, поклони и награде биће послати у децембру ове године, а Ларин есеј поносно носи наслов  „Life is Now“.

Честитке Лари на изузетном залагању и промовисању наше школе на  међународним такмичењима у оквиру наставе енглеског језика и пуно успеха у даљем школовању!!!

Certificate of participation1

Венера Арсенов Бојовић