Школска 2021/2022. година

Дружење и подршка природи

Минула субота 11. септембра планирана је у школи као радна субота. Активности које су ове године попуниле лепо септембарско суботње преподне чиниле су активности ученика у природи. Млађи узраст ученика своје дружење осмислио је у односу на узраст, а ученици старијих разреда своје активности реализовали су кроз дружење и подршку природи. План је био да ученици макар делимично надокнаде дружење које је изостало претходне године, те да тога дана заједно, а у пратњи својих наставника, у опуштеној атмосфери прошетају до Дунавца, а потом да око насипа наставе са рекреацијом и играма у природи. Додатни задатак био је да се током шетње и боравка у природи ученици осврну и на примере доброг и лошег односа према природи, чиме смо пружили подршку подизању свести о екологији, што је један од видова активности везан за еколошке пројекте у које је укључена школа. Свим овим, ученици су са својим наставницима у практичном облику реализовали и прву у низу заједничких активности која се односи на програм Одговоран однос према здрављу.

Игре лоптом, уживање у пријатном септембарском сунцу на трави уз музику, насмејана лица и позитивна атмосфера обележиле су овај дан и почетак нове школске године. Жеља нам је да се година настави у дружењу, здрављу и у бризи за природу, као правом путу ка бољим данима.