Школска 2021/2022. година

"Заборављене игре и вештине" у Плочици

У суботу 11.9.2019. одржано je такмичење у заборављеним играма и вештинама у Плочици. Делегацију наше школе чинило је тринаест ученика, наставница Маша, наставник Горан и директор школе. Гађање праћком, бацање новчића, кликери, тапке, прављење и преношење бунара од шапурина и терање точка само су неке од дисциплина у којима су се ученици наше и других школа такмичили.  Огњен Ђорђевић освојио је 1. место у дисциплини бацање новчића. Божидар Јевтовић освојио је 3. место у дисциплини кликери.  Огњен Јовановић освојио је 3. место у дисциплини бацање новчића. Милан Филиповић освојио је 2. место у дисциплини тапке.

Читав догађај праћен је послужењем од стране домаћина у виду разних слатких и сланих посластица и пића, а многи су први пут пробали традиционални војвођански специјалитет  хлеба и масти.