Архива чланака

Datum: 04.04.2014.
Odeljenje: 7-1
Predmet: Muzička kultura, Informatika i računarstvo
Nastavna jedinica: Zvučno upoznavanje instrumenata simfonijskog orkestra

Učenici 7-1 odeljenja imali su priliku da se kroz interaktivnu prezentaciju upoznaju sa instrumentima simfonijskog orkestra, nakon čega su putem računara, kroz dva interaktivna zadatka, proverili svoje znanje vezano za obrađenu nastavnu jedinicu. Čas su u informatičkom kabinetu održali nastavnica muzičke kulture Maja Vukomanović i Saša Petrović, nastavnik informatike.

Obzirom na to da su tokom celog časa korišćena savremena audio/vizuelna sredstva, učenicima je čas bio interesantan, zadatke na računaru rešili su sa lakoćom, a posebno im se dopao deo časa kada su im prikazane savremene muzičke numere u izvođenju simfonijskog orkestra.

Času su prisustvovali direktor škole Ivanka Momirov, školski psiholog Marijana Spišjak, nastavnice Dragojla Savić, Maja Obradović, Maša Vuletić i učiteljice Snežana Korak, Valentina Žeberan i Jevrosima Romić. Komentari prisutnih nastavnika bili su pozitivni.

Saša Petrović

{morfeo 215}